Tulokset 10.06.2014 (päivitetty 13.6. klo 19.40)


Tulokset eivät ole tallentuneet oikein ja lokitiedostosta puuttuu nimiä.
Suunnistus on tunnetusti myös muistia vaativa laji, nyt on hyvä harjoitella
sitä katsomalla väliaikoja ja miettimällä mikä niistä on oma.
Asiaan palataan Jukolan viestin jälkeen

Jos tunnistat oman aikasi niin ilmoita sähköpostilla juhani.eilola@kurikanseutu.fi

Listalta puuttuvat ainakin seuraavat lapset, jotka ovat suunnistaneet, mutta joiden
sijoittamiseen tarvitaan apua.

Alaranta Kaspian
Alaranta Samuel
Haavisto Aaro
Haapoja Antti
Haapoja Leevi
Haavisto Aino
Hanka Osakari
Harinen Antti
Harinen Elias
Hautala Emma
Hautala Arttu
Hautaniemi Aini
Hautaniemi Helmi
Kivistö Jouni
Kivistö Juho-Jalmari
Kankaanpää Sanni
Kesälä Matias
Kohtanen Iisakki
Kohtanen Sameli
Kuuppelomäki Sanna
Laakso Evena
Lehtinen iita
Majaniemi Ilja
Majaniemi Sumu
Majaniemi Pyry
Palander Lumia
Pantti Oliver
Rintanen Emmi
Rintanen Lotta
Savinainen Joakim

RR C-rata A-rata Kuntokierros miehet Muu -rata B-rata

RR

  (Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 5)

   1.                             LLL                 20.23
   2. Aaltonen Juho                                   21.13       +50
   3. Sippola Pietari                                 23.19     +2.56
   4.                             PR                  26.42     +6.19
   5.                             TP                  29.54     +9.31
   6. Petra Isoluoma                                  32.10    +11.47
   7.                             RasKu               34.55    +14.32
   8. Sippola Aleksanteri                             35.26    +15.03
   9. Pantti Julius                                   37.10    +16.47
  10.                             MietoKoulu          38.32    +18.09
  11.                                                 39.02    +18.39
  12. Ojala Irina                 RasKu               39.10    +18.47
  13. Närvä Pauli                 SuJu                39.54    +19.31
  14.                             TP                  41.28    +21.05
  15.                             KanSu               41.30    +21.07
  16. Milla Kalliokoski                               41.38    +21.15
  17.                             RasKu               41.39    +21.16
  18.                             MietoKoulu          47.08    +26.45
  19.                             RasKu               47.56    +27.33
  20.                             PIF                 48.20    +27.57
  21.                             KauKa               55.06    +34.43
  22.                             TP                  58.33    +38.10
  23.                             RasKu               58.46    +38.23
  24. Uitto Rasmus                                  1.04.05    +43.42
  25. Uitto Lauri                 RasKu             1.04.16    +43.53
  25.                             IkNV              1.04.16    +43.53
  27. Ketola Maria                                  1.04.24    +44.01
  28.                             KauKa             1.13.12    +52.49
  29.                             HPV               1.13.33    +53.10
  Hyl Juvonen Nina-Maija          MietoKoulu        Hylätty
  Hyl Mansikkamäki Laura          MietoKoulu        Hylätty
  Hyl                             MietoKoulu        Hylätty
  Hyl                             MietoKoulu        Hylätty
  Hyl Lehtinen Ahonen Pauli ja Iita                  Hylätty

RR C-rata A-rata Kuntokierros miehet Muu -rata B-rata

C-rata

  (Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Savinainen Niko                                 24.20
   2. Rintala Päivi                                   27.14     +2.54
   3.                             MietoKoulu          35.00    +10.40
   4.                             SuJu                35.19    +10.59
   5. Ala-Huissi Jaana                                38.39    +14.19
   6. Tommi Huhtasaari                                39.55    +15.35
   7.                             LLL                 44.03    +19.43
   7.                             LLL                 44.03    +19.43
   9.                             PR                  45.12    +20.52
  10. Teea Sihto                                      47.06    +22.46
  11. Kristjan Aas (Eesti)                            47.18    +22.58
  12. Noora Talvitie                                  47.40    +23.20
  13.                             TP                  50.40    +26.20
  14.                             MietoKoulu          52.09    +27.49
  15.                             LLL                 52.52    +28.32
  16.                             MietoKoulu          52.55    +28.35
  17.                             AR                  57.21    +33.01
  18. Vuolle Elina                                    57.27    +33.07
  19. Kuplamäki Sanna                                 57.28    +33.08
  20.                                                 59.00    +34.40
  21. Eilola Tarja                                  1.00.09    +35.49
  22. Jenni Leppä                 PIF               1.04.32    +40.12
  23. Latva-Salo Helena                             1.06.32    +42.12
  24. Köykkä-Luopa Mauno                            1.10.40    +46.20
  25. Pikkumäki Ilmari            RasKu             1.10.47    +46.27
  26. Antila-Bamichas Ulla                          1.16.20    +52.00
  27.                             RasKu             1.16.27    +52.07
  28. Pulli Maija                                   1.16.38    +52.18
  29. Kiili Marjo                                   1.16.55    +52.35
  30.                             RasKu             1.17.30    +53.10
  31.                             HPV               1.21.41    +57.21
  32.                                               1.03.36    +39.16

RR C-rata A-rata Kuntokierros miehet Muu -rata B-rata

A-rata

  (Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tomi Närvä                  HiKi                48.06
   2. Denis Grishman              RasKu               53.07     +5.01
   3. Nuuttila Lauri              RasKu               56.38     +8.32
   4. Kuoppala Esa                RasKu             1.02.36    +14.30
   5. Leppälä Juhani              JalJa             1.07.02    +18.56
   6. Jyräkoski Antti                               1.08.14    +20.08
   7. Männistö Mikko              RasKu             1.11.06    +23.00
   8. Lehtiniemi Jarkko ja Anniina                  1.12.08    +24.02
   9. Voytova Alexandra                             1.12.13    +24.07
  10. Peltomaa Juhana             KauKa             1.12.44    +24.38
  11. Pauli Isokoivisto                             1.13.48    +25.42
  12.                             RasKu             1.14.32    +26.26
  13. Korpi-Kaija Ville                             1.17.49    +29.43
  14. Rantamäki Veikko            KauKa             1.20.18    +32.12
  15. Tamminen Hannu              SuJu              1.21.35    +33.29
  16. Hautamäki Reijo                               1.21.48    +33.42
  17. Poskiparta Tommi                              1.22.08    +34.02
  18. Kurikkaoja Kari                               1.23.12    +35.06
  19.                                               1.24.23    +36.17
  20. Eilola Juhani               RasKu             1.28.16    +40.10
  21. Sippola Jani                                  1.28.47    +40.41
  22. Heittola Juhani             RasKu             1.28.54    +40.48
  23. Isoniemi Riitta                               1.28.56    +40.50
  24. Rasi Teppo                                    1.31.19    +43.13
  25. Viinikka Matti              KauKa             1.32.21    +44.15
  26. Martti Alanen               RasKu             1.34.14    +46.08
  27. Vilen Erkki                                   1.35.53    +47.47
  28. Ainikkamäki Arto            KauKa             1.37.48    +49.42
  29. Keski-Lusa Erkki                              1.43.13    +55.07
  30. Korpela Tapio               RasKu             1.49.54  +1.01.48
  31. Korpela-Kamila Heidi        SuJu              1.51.18  +1.03.12
  32. Välikorpi Matti             RasKu             2.11.11  +1.23.05
    - Kilpiä Heikki               RasKu            Ei aikaa
    - Vähämaa Tapani              RasKu            Ei aikaa

RR C-rata A-rata Kuntokierros miehet Muu -rata B-rata

Kuntokierros miehet

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

   1. Kamila Kai                  SuJu              1.00.53
   2. Toikkanen Ilpo              SuJu              1.08.45     +7.52
   3. Kinnari Jukka               SuJu              1.10.22     +9.29
   4. Isoniemi Matti              RasKu             1.19.50    +18.57
   5. Isoluoma Jani                                 1.19.51    +18.58
   6. Kiili Jyri                                    1.29.38    +28.45
  Hyl Markkila Eero               RasKu             Hylätty
  Hyl Majasaari Kari              SuJu              Hylätty

RR C-rata A-rata Kuntokierros miehet Muu -rata B-rata

Muu -rata

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mäkineste-Mäkelä Päivi      RasKu               39.06
   2. Saarela Juhani              RasKu               30.46
   3. Laakso Urpo                                   1.18.29    +39.23

RR C-rata A-rata Kuntokierros miehet Muu -rata B-rata

B-rata

  (Lähti: 50, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Savinainen Kati                                 45.12
   2. Karjanlahti Jari-Pekka      RasKu               45.57       +45
   3. Närvä Kati                  RasKu               48.23     +3.11
   4. Kananoja Sami                                   48.24     +3.12
   5. Mukkala Jasmin              RasKu               49.19     +4.07
   6. Järvenpää Juha              RasKu               50.04     +4.52
   7. Närvä Martti                SuJu                50.07     +4.55
   8.                                                 51.20     +6.08
   9. Huhtasaari Virpi                                51.21     +6.09
  10. Pihlaja Elina                                   52.56     +7.44
  11. Kuusela Julia               RasKu               53.33     +8.21
  12. Koski Veijo                 SuJu                53.50     +8.38
  13.                             RasKu               54.11     +8.59
  14. Ojala Leena                 RasKu               54.57     +9.45
  15.                             MietoKoulu          55.01     +9.49
  16. Perä Markku                 RasKu               56.18    +11.06
  17. Petra Isoluoma                                  58.09    +12.57
  18.                                                 58.19    +13.07
  19. Pihlajasalo Joni                                58.27    +13.15
  20. Pihlajasalo Esko                                58.37    +13.25
  21. Koskela Seija                                   58.40    +13.28
  22.                                                 58.47    +13.35
  23. Rantamäki Anita             KauKa               59.16    +14.04
  24. Riippi Seppo                                    59.43    +14.31
  25. Haara Petteri                                 1.00.30    +15.18
  26. Syrjä Hannu                                   1.04.00    +18.48
  27. Arvela Oskari               LS-37             1.05.13    +20.01
  28. Salonen Kristian                              1.08.20    +23.08
  29. Hirsimäki Anja                                1.08.51    +23.39
  30. Pihlajaniemi Helena                           1.09.22    +24.10
  31. Aaltonen Erkki                                1.09.53    +24.41
  32. Kurikkaoja Jaana                              1.09.56    +24.44
  33. Eklund Lars                                   1.09.59    +24.47
  34. Laakso Urpo                                   1.11.35    +26.23
  35. Rintala Raimo                                 1.14.06    +28.54
  36. Yli-Kojola Reijo                              1.15.22    +30.10
  37. Mäkynen Mari                SuJu              1.15.57    +30.45
  38. Tarja Aalto                                   1.16.04    +30.52
  39. Haanpää Pentti              RasKu             1.16.07    +30.55
  40.                             SuJu              1.21.17    +36.05
  41. Alanen Paula                RasKu             1.21.38    +36.26
  42. Savela Raija                                  1.32.37    +47.25
  43. Ala-Petäys Terttu           JalJa             1.33.43    +48.31
  44. Hyövälti Sirpa              RasKu             1.34.24    +49.12
  45. Ala-Kyyny Hilja-Liisa                         1.34.40    +49.28
  46.                             KauKa             1.39.23    +54.11
  46.                             MietoKoulu        1.39.23    +54.11
  48. Kohtanen Satu                                 1.53.43  +1.08.31
  49.                             RasKu             2.07.26  +1.22.14
  50.                             RasKu             2.07.27  +1.22.15