Väliajat 02.09.2014


A-rata 5.4 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                     1. [059]2. [60.67.69.70.71.72.73.74.75.76.77.100]     Tulos

   1. Laakso Juha-Matti               7-09.14    5-10.33     43.33
                                      7-09.14    1-01.19          

   2. Uitto Juha                      3-07.42    2-09.41     47.23
                                      3-07.42    6-01.59          

   3. Alanen Martti                   6-09.13    6-11.04     51.06
                                      6-09.13    2-01.51          

   4. Pitkäkoski Jari                 1-07.29    1-09.32     56.25
                                      1-07.29    8-02.03          

   5. Pikkumäki Jouni                 5-09.07    7-11.39     57.01
                                      5-09.07   16-02.32          

   6. Isoluoma Jani-21                4-08.08    4-10.06     57.32
                                      4-08.08    4-01.58          

   7. Isokoivisto Pauli              18-12.19   15-14.19   1.03.19
                                     18-12.19    7-02.00          

   8. Rintala Jyrki                   8-09.43    7-11.39   1.03.21
                                      8-09.43    3-01.56          

   9. Kurikkaoja Kari                16-10.55   13-13.09   1.04.15
                                     16-10.55   13-02.14          

  10. Pihlaja Elina-21                8-09.43    9-11.56   1.04.50
                                      8-09.43   12-02.13          

  11. Rantamäki Veikko               11-09.56   20-17.31   1.05.21
                                     11-09.56   23-07.35          

  12. Jyräkoski Antti                 2-07.40    3-09.46   1.05.53
                                      2-07.40   11-02.06          

  13. Peura Vesa                     14-10.20   11-12.23   1.05.54
                                     14-10.20    8-02.03          

  14. Laine Harri                    12-10.02   10-12.07   1.08.29
                                     12-10.02   10-02.05          

  15. Savinainen Kati-21             10-09.52   18-16.28   1.11.18
                                     10-09.52   21-06.36          

  16. Lillandt Rasmus                13-10.08   11-12.23   1.11.57
                                     13-10.08   14-02.15          

  17. Mikael Suvanto                 20-14.15   17-16.13   1.13.02
                                     20-14.15    4-01.58          

  18. Taipalus Marko-35              15-10.35   19-17.29   1.13.46
                                     15-10.35   22-06.54          

  19. Koskela Sari                   19-12.33   16-15.28   1.14.01
                                     19-12.33   18-02.55          

  20. Tulisalmi Osmo                 17-10.58   14-13.19   1.14.42
                                     17-10.58   15-02.21          

  21. Isoniemi Riitta-21             21-15.30   21-18.10   1.29.53
                                     21-15.30   17-02.40          

  22. Hyövälti Sirpa                 22-20.35   22-25.18   2.08.02
                                     22-20.35   19-04.43          

  23. Ala-Kyyny Hilja-Liisa          23-20.51   23-25.39   2.08.11
                                     23-20.51   20-04.48          

B-rata 3.8 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                  1. [77.72.76.78.75.74.79.73.80.70.71.100]     Tulos

   1. Mäki-Kamppi Kari                4-03.37     35.10
                                      4-03.37          

   2. Kuntola Sami-40                 1-03.26     35.25
                                      1-03.26          

   3. Anttila Jouko                  10-04.11     36.42
                                     10-04.11          

   4. Lillamdt Stefan                12-04.19     37.18
                                     12-04.19          

   5. Viinikka Matti                  7-04.02     38.31
                                      7-04.02          

   5. Heittola Juhani-55              2-03.30     38.31
                                      2-03.30          

   7. Toikkanen Ilpo                  3-03.33     39.24
                                      3-03.33          

   8. Koivisto raimo                 10-04.11     42.16
                                     10-04.11          

   9. Sillanpää Manu-50               5-03.46     42.32
                                      5-03.46          

  10. Männistö Mikko-18               9-04.10     42.55
                                      9-04.10          

  11. Majasaari Kari-60              14-04.33     44.33
                                     14-04.33          

  12. Isoniemi Matti-60              26-05.24     46.31
                                     26-05.24          

  13. Eilola Juhani-55               13-04.28     46.47
                                     13-04.28          

  14. Kallio-Könnö Aarno             30-06.25     47.18
                                     30-06.25          

  15. Luukkainen Harri-55            14-04.33     47.47
                                     14-04.33          

  16. Kuusela Reijo                   6-03.51     48.08
                                      6-03.51          

  17. Turunen Erkki                  27-05.58     49.13
                                     27-05.58          

  18. Kattelus Pekka-60               8-04.06     49.46
                                      8-04.06          

  19. Närvä Martti-60                22-05.14     50.03
                                     22-05.14          

  20. Ainikkamäki Arto               16-04.35     50.13
                                     16-04.35          

  21. Kananoja Sami                  18-04.55     55.21
                                     18-04.55          

  22. Pihlajasalo Joni               31-06.29     58.53
                                     31-06.29          

  23. Korpela Tapio                  25-05.20     58.58
                                     25-05.20          

  24. Pihlajasalo Esko               32-06.42     59.00
                                     32-06.42          

  25. Laakso Risto-60                33-07.45     59.22
                                     33-07.45          

  26. Koskilahti Raili               35-08.45   1.00.33
                                     35-08.45          

  27. Yli-Kojola Tiina               34-08.00   1.02.38
                                     34-08.00          

  28. Salonen Kristian               17-04.50   1.02.50
                                     17-04.50          

  29. Kurikkaoja Jaana               23-05.18   1.03.40
                                     23-05.18          

  30. Pihlajaniemi Helena            28-06.04   1.06.24
                                     28-06.04          

  31. Rantamäki Anita                23-05.18   1.09.26
                                     23-05.18          

  32. Hiipakka Jorma-65              38-09.29   1.10.35
                                     38-09.29          

  33. Sihto Teea                     19-04.57   1.12.30
                                     19-04.57          

  34. Laine Kaija                    39-11.34   1.13.51
                                     39-11.34          

  35. Alanen Paula                   29-06.21   1.15.19
                                     29-06.21          

  36. Hirsimäki Anja                 36-08.58   1.25.30
                                     36-08.58          

  37. Ala-Petäys Terttu              37-08.59   1.25.35
                                     37-08.59          

  38. Kohtanen Satu-40               20-04.58   1.50.22
                                     20-04.58          

  39. Pikkumäki Jonna Tuppi Minna           -  Ei aikaa
                                            -          

  39. Rajala Leena                   21-05.12  Ei aikaa
                                     21-05.12          

C-rata 2.5 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                  1. [69.80.77.78.81.79.76.72.100]     Tulos

   1. Peltola Lasse-70                2-02.27     33.42
                                      2-02.27          

   2. Mäkynen Mari-45                 5-03.09     36.35
                                      5-03.09          

   3. Peura Noora                     2-02.27     36.49
                                      2-02.27          

   4. Yli-Teevahainen Kalevi         18-04.14     40.04
                                     18-04.14          

   5. Rintala Raimo-75               13-03.56     40.05
                                     13-03.56          

   6. Laakso Urpo                     9-03.36     40.44
                                      9-03.36          

   7. Varpula Seppo-65                1-02.14     45.01
                                      1-02.14          

   8. Talvitie Seppo                 20-04.47     45.56
                                     20-04.47          

   9. Alanko Erkki                   21-05.01     46.05
                                     21-05.01          

  10. Savela Raija-60                19-04.15     47.33
                                     19-04.15          

  11. Kilpiä Heikki-65               11-03.53     47.58
                                     11-03.53          

  12. Mäki-Lohiluoma Tuomo-75        13-03.56     48.03
                                     13-03.56          

  13. Mor Leo                        24-06.16     49.32
                                     24-06.16          

  14. Rasi Marja-Leena-60             6-03.14     49.37
                                      6-03.14          

  15. Rinta-Homi Arto                27-07.35     50.02
                                     27-07.35          

  16. Toikkanen Marita                7-03.25     52.08
                                      7-03.25          

  17. Ala-Korpela Irma                8-03.29     52.11
                                      8-03.29          

  18. Halkosaari Kalevi              10-03.51     53.32
                                     10-03.51          

  19. Eklund Lars-75                 15-04.02     55.22
                                     15-04.02          

  20. Kallio-Könnö Kaija             12-03.54     56.04
                                     12-03.54          

  21. Karjanlahti Kosti              16-04.03   1.06.08
                                     16-04.03          

  22. Karjanlahti Riikka-            17-04.13   1.06.12
                                     17-04.13          

  23. Hanka Eija                     25-07.13   1.07.09
                                     25-07.13          

  24. Hanka Oskari                   26-07.25   1.07.11
                                     26-07.25          

  25. Pikkumäki Ilmari               22-06.03   1.12.33
                                     22-06.03          

  26. Köykkä-Luopa Mauno-85          23-06.15   1.12.45
                                     23-06.15          

  27. Vuorinen Pentti-80              4-03.04   1.17.18
                                      4-03.04          

  28. Latva-Salo Helena              32-24.56   1.27.12
                                     32-24.56          

  29. Siltakorpi Auli                28-08.53   1.33.06
                                     28-08.53          

  30. Kiili Marjo                    29-09.00   1.33.08
                                     29-09.00          

  31. Hautala Emma                   30-17.50   1.35.55
                                     30-17.50          

  32. Pulli Maija                    31-20.57   1.53.36
                                     31-20.57          

  33. Ala-Huissi Jaana                      -  Ei aikaa
                                            -          

Rastireitti 1.5 km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                  1. [61.62.63.64.65.100]     Tulos

   1. Huhtasaari Tommi-12             1-01.54     07.10
                                      1-01.54          

   2. Karjanlahti Kosti               2-02.14     08.38
                                      2-02.14          

   3. Peltoniemi Kristian-10          3-02.15     11.23
                                      3-02.15          

   4. Ojala Irina                     5-03.39     11.30
                                      5-03.39          

   5. Kuntola Jimmy-10                4-02.38     11.51
                                      4-02.38          

   6. Savinainen Joakim-6             6-03.55     13.47
                                      6-03.55          

   7. Taipalus Jemina-7               9-05.16     17.18
                                      9-05.16          

   8. Laakso Evena                    8-05.15     19.16
                                      8-05.15          

   9. Majaniemi Ilja ja sumu         10-05.47     21.54
                                     10-05.47          

  10. Kohtanen Iisakki--7            15-08.42     22.33
                                     15-08.42          

  11. Kohtanen Samuli-5              14-08.41     22.46
                                     14-08.41          

  12. Majaniemi pyry ja Peetu         7-05.09     23.13
                                      7-05.09          

  13. Uitto Rasmus                   12-06.32     23.52
                                     12-06.32          

  14. Uitto Lauri                    11-06.30     24.00
                                     11-06.30          

  15. Sippola Sara-Olivia-8          13-07.49     24.34
                                     13-07.49          

  16. Haavisto Aaro                  16-09.33     31.28
                                     16-09.33          

  17. Haapoja leevi                  17-10.46     31.34
                                     17-10.46