ILTARASTIT LUOMAISTENKALLIO ILMAJOKI 13.09.2005
Järjestäjät: Erkki Aaltonen, Heikki Valli, Hannes Virtanen ja Tapio Korpela
MYÖS RASKUN JA KURIKAN MESTARUUSKILPAILUNA


E-RATA
1. Perä Tapio aika 54.54
2. Leppälä Juhani 1.03.21

A-RATA
1. Hautamäki Reijo aika 42.12
2. Anttila Jouko 43.33
3. Pajukoski Teuvo 51.34
4.Harju-Säntti Reijo 51.48
5. Rinta-Piirto Harri 52.07
6. Anttila Ari 54.40
7. Sydänoja Rauno 56.22
8. Heittola Juhani 57.53
9. Alanen Martti 1.00.17
10.Luukkainen Harri 1.01.39
11.Tuisku Markku 1.02.59
12.Keski-Lusa Erkki 1.13.33
13.Taipalus Marko 1.22.56
14.Ojala Seija 2.47.47
Koskela Jari ilman aikaa
Koskela Juha


B-RATA
1. Valli Seppo aika 34.40
2. Isoniemi Matti 35.43
3. Alanen Hanna 37.52
4. Haanpää Pentti 39.15
5. Huikku Sami 39.55
6. Koskela Niko aika 40.07
7. Tuisku Sara 45.07
8. Ahonen Pauli 49.54
9. Korhonen Kari 51.10
10.Laakso Risto 54.29
11.Pättikangas Raimo 56.38
12.Mäkelä Marjatta 56.45
13.Mäkelä Eino 56.56
14.Rintala Raimo 58.01
15.Hirvelä Matti 59.35
16.Pihlajaniemi Helena 1.00.26
17.Syrjä Hannu 1.01.19
18.Alakyyny Hilja-Liisa 1.01.32
19.Huhtasaari Virpi 1.08.38
20.Alanen Paula 1.14.42
21.Mäki-Kamppi Frans 1.23.42
22.Pikkumäki Ilmari 1.29.20
23.Köykkä-Luopa Mauno 1.29.23
Yli-Vainio Paula ilman aikaa
Laakso Urpo
Riihonen Taisto
Kilpiä Heikki

C-RATA
1. Alanen Pekka aika 20.33
2. Tuohimäki Katariina 24.28
3. Kananoja Sami 26.45
4. Harju-Säntti Fiia 27.01
5. Lehtola Niko 27.38
6. Latva-Kiskola Piia 30.08
7. Rinta-Piirto Henri 30.57
8. Lehtola Joni 30.59
9. Tuisku Rosa-Maria 32.25
10.Liljeqvist Juha 33.02
11.Ylisaukko-Oja Karoliina 34.33
12.Heittola Suvi 36.19
13.Koivisto Timo 37.22
14.Koskela Elli-Noora 39.27
15.Rinta-Piirto Sari 39.33
16.Lähteenmaa Sisko 40.08
17.Koivisto Satu 43.01
18.Pääkkönen Eino 44.10
19.Alanko Erkki 44.11
20.Talvitie Seppo 44.22
21.Välikorpi Salme 45.36
22.Välikorpi Matti 45.44
23.Keski-Lusa Niilo 45.57
24.Tuisku Anne 47.18
25.Isoluoma Sari 47.20
26.Savela Raija 55.30
27.Harju-Säntti Tuula aika 56.01
28.Huhtanen Arto 59.17
29.Ala-Huissi Jaana 1.08.39
30.Latva-.Salo Helena 1.02.47
Latva-Salo Esko 1.02.47
Antila-Bamichas Ulla ilman aikaa
Pulli Maija
Tuorila Tiina

RR-RATA
1. Heittola Suvi aika 12.17
2. Keski-Lusa Elias 14.05
3. Hissa Joni 14.14
4. Keski-Lusa Heljä 16.20
5. Sihto Teea 17.42
6. Tuisku Henri 18.03
7. Mäkelä Juho 19.24
8. Mäkelä Olli 19.42
9. Mäenpää Jussi 23.06
10.Lehtinen Iita 23.40
Lehtinen Seija 23.40
11.Rinta-Piirto Lauri 31.49
12.Mäkynen Sami 37.29