Vieraskirja

 

Huom! Roskapostisuodatus:

Lisää nimeen sana ”RasKu”, esim. ”RasKu: Vierailija”.
Tällä varmistamme, että lähettäjä on ihminen eikä ohjelma. KIITOS!

Kirjoita vieraskirjaan

  1. Laitetaampa tänne vähäsen tänne näkökulmaa tuolta tulospalvelustakin päin kun kovasti siitä näyttää olevan kiinni ihmisten mielestä… Olin itse yksi tiimin jäsenistä nyt kisoissa ja voin sanoa että olen nähnyt viimeksi noin tehokasta toimintaa tulospalvelussa noin pienellä porukalla aika kauan sitten… Toki myös neuvovia ihmisiä oli onneksi vähän 🙂

    Tuosta nettisivujen päivityksestä voin sanoa sen verran että tuolla määrällä, mitä muutoksia nykyään tehdään 50 min ennen kisan varsinaista alkua, ei voida julkaista nettiin minkäänlaista luotettavaa listaa. Jos 1/3 metsään lähtijöistä muuttaa tietojaan edellisenä päivänä tai kisa-aamuna emit-korttien toimimattomuuden takia niin kyllä se omat viivytyksensä listojen julkaisuun tuo.

    Laitoin tämän viestin ihan vain faktana tänne valitusvirsien sekaan, jotta nekin ihmiset, jotka eivät ole kokeneet tulospalvelun ihanuuksia saavat vähän tietoa itkumuurin seinän toiselta puolen. En kiellä etteivätkö aiheesta tulleet kommentit olisi aiheellisia… kyllähän kaikki aina voisi toimia paremmin. Vaihtoehtoja on aina. Pääasia on kuitenkin että lähtöviivalla on kaikki kunnossa ja maalissa rastit käytynä… mieluiten sitä itselle suotuisinta reittiä.

  2. Kiva kun iloisella mielellä ja ennenkaikkea urheilumielellä valmistaudutaan kisoihin…Haukkumalla kaikki, tulee varmaan itsellekkin paras mahdollinen suoritus!

  3. Oi joi, nyt kannattaisi kommenttien kirjoittajien jo mennä kiltisti ja hyvin äkkiä tutimaan, että rastit löytyisi huomenna hiukan paremmin kuin tänään..ette varmaan ole tienneet, että vieraskirjaan kirjoittajien koneen tiedot ja ip näkyy ylläpitäjällä eli tämän enempää ei varmaan tarvi suomentaa…tähän on seurassa satsattu rahat tänä vuonna.

  4. Taitaa Kurikalla olla aikalailla säästölinja menossa kun karttojen tulostus määrät syynä vatvomiseen. Varmaan huomisellekaan ei tulosteta kuin kaksi karttaa jos joukkueessa ei ole ankkuria. Tähän sitä mennään kun joudutaan ostamaan urheilijoita seuraan. :haha:

  5. näyttää olevan Kurikan kisojen informoinnissa aina yhtä surkeata toimintaa. Eipä taida taaskaan tulla viestin joukkueita nettiin… Liekä osaamattomuutta vai mistä kiikastaa. Nooh kai sitä kuitenkin huomenna metsään päästään?:foei:

  6. voiskohan ne viestiin ilmoittautuneet joukkueet näkyä täällä netissäkin joskus?

  7. H 55 sarjan lähtöaikoja siirretty 10 min myöhäisemmäksi. Päivittynee myös nettiin kunhan ko henkilö kerkiää sen tekemään. Ensimmäinen H 55 sarjassa lähtee siis 11.26.

    Järjestäjät