Vieraskirja

 

Huom! Roskapostisuodatus:

Lisää nimeen sana ”RasKu”, esim. ”RasKu: Vierailija”.
Tällä varmistamme, että lähettäjä on ihminen eikä ohjelma. KIITOS!

Kirjoita vieraskirjaan

  1. Jukolan joukkueiden 3-5 kokoonpanot näkyvillä Jukolan sivuilla.

    Esa Kuoppala

  2. Hakupäällä -kartasta ei nyt lehteen tullut 1:4000 koossa tuo kartta, mutta ei taida haitata. pääasia että näkee missä rastit ovat.

  3. 12 rastista vähintään 6 leimaa kävellen tai pyöräillen hakenut osallistuu lenkkarilahjakortin arvontaan. Arvo 139 euroa.

    Liikennesääntöjä pitää noudattaa. Seuratkaa Kurikka-lehteä ja osallistukaa.

    Myös muilta paikkakunnilta kannattaa tulla mukaan sillä suunnistuksen jälkeen klo 16-18 voi osallistua eukonkannon aluemestaruuskisoihin samalla alueella. Eukon on oltava vähintää 49 kiloa ja yli 17 v. Katso lisäohjeita http://www.hakupaalla.com

    Juhani E

  4. Rasti-Kurikka on mukana järjestämässä Hakurasteja. Kartta ja leimauskortti julkaistaan Kurikka-lehdessä. Infopiste on Kurikka-lehden viereisellä nurmialueella.

    Jos jollakin on intoa järjestää nurmialueelle lasten EMIT-rata, niin se on ihan toivottu asia. Ja olisi kiva jos paikalla Infossa olisi myös Rasti-Kurikkalaisia. Iltarasteille on mahdollisuus ehkä saada tätä kautta myös uusia kasvoja.

    Karttana Hakurasteilla on uusi 1:4000 Keskustan ja jokialueen sprinttikartta, jonka on kaupungin pohjakartan perustalta tehnyt Tomi Närvä.

    Lisätietoja antavat Niko Savinainen 050-5451980 ja Juhani Eilola 044-5774374

  5. rasku Rasti-Jussien iltarasteja Ilmajoella tä sanoo:

    Keräänpä tähän hiukan naapuri seuran iltarasteja Ilmajoen suunnalla:

    7.6 Ahonkylä
    11.6 Isovuori, Korvan hiihtomajalta
    14.6 Palonkylä, kuntoradan lähtöpaikalta (luulisin)

    Tarkemmat paikat selviää Rasti-Jussien ohjelmasta…

    Ihan vaan tiedoksi innokkaimmille :). Ens viikolla on siten kolmet iltarastit Ilmajoella..

  6. Ei taira on Isonhiekan maastoja vaan Storberget:in maastot. Karttapaikan mukaan asiallinen maasto.

  7. Tarkoittanet Filip Isonhiekan maastoja? Jos tosiaan niissä suunnistetaan, kukaan ei unohda kokemusta koskaan.

  8. Hyvät suunnistajat,

    IF Minken haluaa kutsua teidät meidän keskimatkan kansallisiin 8.6.2012! Tämän vuoden kilpailut järjestetään huippuluokan maastossa, joka kuuluu Rannikko-Pohjanmaan ehdottomaan parhaimmistoon. Luvassa on pienipiirteinen, erämaaluonteinen avokalliomaasto missä tarkka suunnistus on valttia. Lasten radat kulkevat suunnistuksellisesti helpoimmassa maastossa. Alueella järjestettiin FSO:n mestaruuskilpailut vuonna 1993, jonka jälkeen alue ei ole ollut kilpailukäytössä. Tutustukaa maastoon Karttapaikalta, http://kansalaisen.karttapaikka.fi/linkki?scale=16000&text=Kilpailumaasto+2012&srs=EPSG%3A3067&y=7052370&x=280757&lang=fi

    Ratoja laadittaessa on otettu huomioon kilpailijoiden ikä, taito, rutiini ja fysiikka. Pääsarjojen suunnistuksellisesti vaativilla radoilla on hajonta. Pisimmillä radoilla on yleisörasti. Radat ovat vaihtelevia ja suunnistajilta vaaditaan muun muassa kyky säätää vauhtia tilanteen mukaan. Koejuoksijat ovat antaneet radoille kiitosta.

    Kilpailukartta on upouusi ja erittäin laadukas. Se on Måns Åkerblomin käsialaa.

    Vielä ehditte ilmoittautua! Ilmoittautumiset on oltava järjestäjillä 3.6.2012 klo. 20.00. Lisätietoja saatte kisasivuilta, http://www.ifminken.fi/oidm2012/sida-fssm-startsida.htm

    Tervetuloa laadukkaaseen suunnistustapahtumaan Uuteenkaarlepyyhyn!

  9. Kiitos Tuula jälleen kerran kattavasta ja hauskasta kisaraportista.

  10. Hyvinhän raskulaiset sprintissä menestyivät. Onnittelut kaikille tämän johdosta. Ei vaan itte keherannut osallistua lainkaan moisiin kekkereihin 😎