Vieraskirja

 

Huom! Roskapostisuodatus:

Lisää nimeen sana ”RasKu”, esim. ”RasKu: Vierailija”.
Tällä varmistamme, että lähettäjä on ihminen eikä ohjelma. KIITOS!

Kirjoita vieraskirjaan

  1. Aikuisten suunnistuskoulu pidetään jälleen tänä keväänä Paavalin majalla. Aloitamme ma 6.5. klo 18. Aloitamme suunnistukseen tutustumisen alkeista, joten suunnistuskokemusta ei tarvita.
    Tiedustelut ja ilmoittautumiset klo 16 jälkeen; 050-3714678 tai 0400-568514

    TERVETULOA!

  2. Hei.
    Tänään ei ole iltarasteilla pukuja saatavilla. Ensi viikolla yritän asian järjestää:)
    Mukavaa iltarastikautta jokaiselle.

  3. Voisiko seuran suunnistusasuja olla myynnissä muutamilla ekoilla iltarasteilla???

    Toivotaan että tiistaina ei oo urheilukentällä enää kovin paljon vettä. Tällä hetkellä taitaa olla aika märkää…

  4. Hei Rasti-Kurikkalainen!
    Jäsenkirjeessä oli maininta, ettei Jämsä-Jukolaan tilattaisi lainkaan linja-autoa. Jos Jukola-joukkueita on 5 ja Venla-joukkueita 4, sinne lähtee yli 50 suunnistajaa + joitakin kannustajia. Laskeskelin, että pikkuautoja lähtee sitten toistakymmentä ja pelkkä parkkimaksu on 15 euroa + bensakulut 400 km/auto. Seura oli päättänyt, että jos lähtijöitä on vähintään 20 ja jokainen maksaa omavastuuna 15 euroa, seura vastaa lopuista kuluista. Bussiin mahtuu n. 50 henkeä ja onhan bussissa oma tunnelmansakin. Jos ilmoittaudut bussikuljetukseen, minulle soitto tai sähköposti, niin lisään Sinut listalle. Totean, että kun bussi täyttyy, sinne ei sitten enää oteta lisää eli pidä kiirettä. Bussifirma haluaa vastauksen viimeistään 23.4., mihin mennessä asia pitää hoitaa. Hoida se siis heti. Jos 20 henkeä ei tule viimeistään tiistaihin 16.4. mennessä, tarjoan kyytejä myös Suunta-Jurvan suunnistajille ja mahdollisesti Ilmajokisille, jolloin halukkaat kurikkalaiset eivät sitten enää ehkä mahdu bussiin.
    Suunnistusterveisin Heikki Kilpiä, 0500-260439, email heikki.kilpia@netikka.fi

  5. Naisten yhteislenkki Paavalissa klo 11 alkaen. Hyvää pääsiäistä!

  6. makkaranpaistajia kaivataan S-marketin pihamaalle perjantaina klo 14-17… kaikki kynnellekykenevät ilmoittautukaa Hyövältin Sirpalle tai Paulalle. Seura saa siitä tuntuvan korvauksen : ) terveisin Sari Isoluoma

  7. Tulokset löytyy orienteeringonline.net.
    Ja kisat olivat Xtremor ja Lipica Open.

    Maasto oli hieman kivikkoista ja puusto kiemuraista, kuten monen gps-reittikin. Suunnistaa piti koko ajan ja sellaista rentoa kovaa ei pystynyt oikein missään menemään.

    Voin suositella. Lunta ei ollut. Ja sää hyvin kuin Suomessa keväisin, välillä lämmin aurinko ja välillä vettä.

  8. onniin hilijaasta jotta ajattelin kysäästä jotta kuinkas se pap…poikien ulukomaanleiri pyörähti…kuulemma oltihin oikeen kisooski ja joku pääsi tuloslistoollekki ….no poijjat kirijootelkaahan tai laittakaa joku tulososoote….