Vieraskirja

 

Huom! Roskapostisuodatus:

Lisää nimeen sana ”RasKu”, esim. ”RasKu: Vierailija”.
Tällä varmistamme, että lähettäjä on ihminen eikä ohjelma. KIITOS!

Kirjoita vieraskirjaan

  1. Seura-asut noudettavissa ensimmäisiltä iltarasteilta Kankaan koululla klo 17-17.30
    Jos tilaaminen unohtui, on varastossa muutamia ylimääräisiäkin kappaleita.

  2. Suunnistajan kaupan myyntipiste iltarasteilla 21.4.2015 Säntin koulun pihamaastossa.

  3. Talven viimeinen testijuoksu Paavalissa la 28.3 klo 11.00.

  4. Kauhajoella tulossa huhtikuussa korttelirasteja kolmena lauantaina 4.4. alkaen. Tarjolla A (n. 6-7km), B (n. 5km) ja C-rata (n. 3km). Ensimmäiset rastit la 4.4. ammattikoululla (Oppitie 4). Lähdöt klo 11-12. Karttamaksu 4e. Arvontapalkintoja.

    Lisäksi lapsille (6-12v, nuoremmat vanhemman kanssa) tarjolla 4.4. oma pääsiäisnoidan aarteenetsintärata. Hinta 3e. Kaikki palkitaan.

    Korttelirasteille karttoja voi varata kyseisen viikon torstai iltaan mennessä sähköpostiin: an.lehtinen@luukku.com
    Lisätietoja: http://www.karhusuunnistus.fi

  5. Hei kaikki Jukolaan lähtijät! Järvenpään Juha on varannut Hellanmaalta bussin Paimio-Jukolaan. Siihen mahtuu rajallinen määrä lähtijöitä, joten nyt ilmoittautumaan. Oli puhetta, että jos vapaita paikkoja jää, tarjoamme niitä jurvalaisille. Puolityhjällä bussilla on ikävä lähteä. On ollut puhetta, että RasKu maksaa bussin ja lähtijät jonkun omavastuun, minkä minä sitten kerään bussissa. Ilmoittautukaa siis minulle heikki.kilpia@netikka.fi tai tekstiviesti 0500-260439, voi yrittää puhelimitsekin, mutta kun olen paljon liikkeellä, voi olla vaikea tavoittaa. Älkää jättäkö viime tippaan! Terveisin Heikki

  6. Epsu kortin voi maksaa käteisellä iltarasteille tai maksaa netissä olevalle tilille (LIITY JÄSENEKSI linkin alta löytyy) ja laittaen maksuun epsu-kortti viitteeksi. Vuoden 2015 maksu on 55 e. Jos vanha kortti tallella, siihen saa uuden tarran. EPSUN:n sivuillakin voi käydä kurkkaamassa , onko aiheesta enemmän tietoa. Löytyy LINKIT- alta.
    Emitistä: Tavallinen emit erinomainen iltarasti sekä kilpailukäyttöön. Kestää vähintään 5 v, enemmänkin. Kannattaa ostaa itselle. Myyjä osaa kertoa tarkemmin pikkueroista. EMITAG mallia tarvitaan hiihto- ja pyöräsuunnistuksessa. Nappaa leiman vauhdista etäämmältä.

  7. Hei kaikki suunnistajakaverit. Olen jälleen keräämässä 9 kertaa, nyt Paimion Jukolaan sitä RasKun ns. ”harrastajajoukkuetta”, jonka kanssa lähdemme nauttimaan Jukolan tunnelmasta ja ensimmäinen tavoitteemme on päästä läpi ja löytää kaikki rastit ja toisena tavoitteena voisi olla Haanpään Pentin toteamus, että olisi mukava päästä tuhannen parhaan joukkoon, kun tähän asti paras sijoituksemme on ollut 1141 sija, mikä tuli Tampereen Jukolassa. Siis lähdemme tekemään omaa suoritustamme, mutta yhdessä ja ilman ylimääräisiä paineita. Lyhyet 4. ja 5. osuus ovat jo menneet Ala-Kurikan Antille ja Haanpään Pentille, itse otan mieluusti jommankumman pimeistä osuuksista, joten muut osuudet ovat vielä avoinna. Jos joku on kiinnostunut, ottakaa yhteyttä minuun heikki.kilpia@netikka.fi tai 0500-260439. Jälleen on tarkoitus tilata bussi, millä pääsee kätevästi ovelta ovelle ja Säntin Mikko on luvannut jälleen 2 puolijoukkuetelttaa, mitkä pystytämme Jukolaan. Terveisin Heikki Kilpiä

  8. AM-kilpailuihin voi osallistua, vaikka ei olisikaan lisenssi maksettuna vielä tälle vuodelle.

  9. Kauhajoella pääsee hisuttelemaan la 7.2.15, klo 10 alkaa hisu-sprintti ja klo 13 hisu sprintti-viesti. Ilmoittautumiset Irmaan ma 2.2. mennessä ja muistakaa, että LISENSSI on oltava MAKSETTUNA!